Blog

Jak długo utrzymują się efekty kriolipolizy?

Jednym z zabiegów wykonywanych w naszym Day SPA jest kriolipoliza. To innowacyjny zabieg estetyczny, który polega na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych, prowadząc do ich rozpadu i eliminacji z organizmu. Działa na zasadzie wystawienia komórek tłuszczowych, czyli adipocytów, na bardzo niską temperaturę (-8 stopni Celsjusza). Skutkiem tego jest krystalizacja trójglicerydów i obumieranie komórek tłuszczowych. Proces eliminacji trwa około 90 dni, a ostateczne rezultaty widoczne są po czterech miesiącach. Zabieg został opracowany przez dwóch lekarzy z Massachusetts (USA): dr med. Dietera Mansteina i dr med. R. Rox Andersona.

Przebieg zabiegu kriolipolizy Cool Tech

Zabieg kriolipolizy Cool Tech wykonywany w Poznaniu rozpoczyna się od wypełnienia kwestionariusza, który pozwala kosmetologowi sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Następnie na obszarze, na którym ma być wykonany zabieg, robione są pomiary i dobierana jest odpowiednia głowica. Na skórę nakładana jest specjalna membrana chroniąca przed odmrożeniem. Głowica zasysa skórę do środka, a po 70 minutach zabieg kończy się zdjęciem głowicy i rozmasowaniem miejsca poddanego kriolipolizie. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i może być wrażliwa na dotyk przez kilka dni.

Częstotliwość powtarzania zabiegu kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy CoolTech można powtórzyć co 3 tygodnie na różnych obszarach ciała, natomiast na tym samym obszarze co 6 tygodni. Na jednym obszarze zabiegowym można przeprowadzić maksymalnie 3 zabiegi w ciągu roku.

Postępowanie po zabiegu kriolipolizy

Po wykonaniu zabiegu kriolipolizy należy pić zwiększoną ilość wody (od 2 do 3 litrów dziennie), aby pomóc organizmowi w usuwaniu zniszczonych komórek tłuszczowych. Przez około 3 tygodnie po zabiegu nie należy opalać miejsca poddanego terapii oraz unikać innych zabiegów wyszczuplających.

Utrzymywanie się efektów kriolipolizy

Efekty kriolipolizy utrzymują się w zależności od wielu czynników, takich jak sposób odżywiania, nawodnienia organizmu, metabolizmu oraz aktywności ruchowej. Przestrzeganie wytycznych pozabiegowych oraz właściwy styl życia mają kluczowe znaczenie dla utrzymania efektów kriolipolizy na dłuższy czas.

Archipelag Piękna

ul. Przygraniczna 4
60-457 Poznań

+48 660 615 020
kontakt@archipelagpiekna.pl

spokój i harmonia
kameralne warunki
wyjątkowe miejsce
w otoczeniu natury
menuarrow-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram