Blog

Jak najlepiej dobrać masaż do swoich potrzeb?

Masaż to nie tylko sposób na odprężenie i sprawienie sobie chwili przyjemności, ale także metoda stosowana dla polepszenia zdrowia i samopoczucia. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że nie każdy rodzaj masażu będzie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Zatem właściwy wybór może przynieść wymierne korzyści dla naszego organizmu.

Jakie wyróżnia się rodzaje masażu?

W ofercie salonów urody i placówek terapeutycznych dostępnych jest wiele rodzajów masażu, które dzielą się na relaksacyjne lub lecznicze. Pierwszym z nich jest masaż klasyczny, który ma na celu rozluźnienie mięśni i poprawę krążenia. Spore podobieństwo wykazuje do niego masaż relaksacyjny – cechuje się łagodnymi ruchami, które pomagają w redukcji stresu i napięcia nerwowego. Znów masaż ujędrniająco-antycellulitowy skupia się na poprawie kondycji skóry, redukcji cellulitu i wzmacnianiu tkanki łącznej. Masaż limfatyczny wspomaga z kolei usuwanie toksyn z organizmu oraz redukcję obrzęków. Masaż prenatalny to zabieg przeznaczony specjalnie dla kobiet w ciąży. Warto również wspomnieć o masażu tajskim, który łączy w sobie techniki rozciągania, uciskania oraz manipulacji stawami i mięśniami.

Jaki typ masażu będzie odpowiedni dla danego problemu?

Każdy rodzaj masażu służy innym celom, dlatego warto zastanowić się, na czym zależy nam najbardziej i jakie dolegliwości chcemy zmniejszyć. Jeśli naszym celem jest odprężenie i odstresowanie, powinniśmy wybrać masaż relaksacyjny. W przypadku bólów mięśni tudzież przeciążonych stawów warto zdecydować się na masaż klasyczny. Klienci mający problemy z układem odpornościowym bądź obrzękami, mogą zastanowić się nad masażem limfatycznym. Natomiast osoby aktywne fizycznie, poszukujące zarówno rozluźnienia, jak i poprawy elastyczności ciała, powinny zainteresować się masażem tajskim. W każdym z powyższych przypadków zachęcamy do skorzystania z usług Archipelagu Piękna oferującego masaże w Baranowie. Pracownicy naszego salonu nie tylko mają odpowiednie wykształcenie, ale dysponują także bogatym doświadczeniem, dzięki czemu są w stanie dostosować terapię do indywidualnych potrzeb klienta.

Archipelag Piękna

ul. Przygraniczna 4
60-457 Poznań

+48 660 615 020
kontakt@archipelagpiekna.pl

spokój i harmonia
kameralne warunki
wyjątkowe miejsce
w otoczeniu natury
menuarrow-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram