Blog

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Celem mezoterapii, niezależnie od jej rodzaju, jest dostarczenie bezpośrednio pod skórę właściwą substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. W efekcie skóra wygląda zdrowiej, co ma wpływ nie tylko na aspekt wizualny, ale i na zwiększoną samoocenę pacjenta, który poddał się opisywanemu zabiegowi. Wyróżnia się mezoterapię igłową, bezigłową, jonoforezę oraz sonoforezę.

W naszym instytucie piękna przeprowadzamy mezoterapię mikroigłową Dermapen 4, która bazuje na wykorzystaniu systemu pulsujących igieł, a dokładnie kartridżów wyposażonych w 16 molibdenowych igieł o grubości 33G – niezawierających chromu i niklu, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny również dla tych osób, które są uczulone na metale.

Dzięki odpowiednio dobranym igłom możliwe jest dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, a tym samym zapewnienie niezrównanej stymulacji fibroblastów. Powstałe podczas mezoterapii mikroigłowej mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu, a w tym zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Jakie są efekty mezoterapii mikroigłowej?

Dzięki mezoterapii mikroigłowej skóra osoby, która poddała się zabiegowi, staje się bardziej elastyczna i jędrna. W jej wyniku dochodzi również do spłycenia zmarszczek, blizn czy zmian potrądzikowych. Mezoterapia mikroigłowa, którą wykonujemy w ramach świadczonych przez nasz instytut piękna usług, zmniejsza też widoczność porów, wygładza i rozświetla skórę, pogrubia ją, zmniejsza widoczność rozstępów, a ponadto pobudza procesy przebudowy skóry. Zabieg ten powoduje naturalną stymulację produkcji kolagenu, dzięki czemu kondycja skóry ulega znacznej poprawie. Jest więc on narzędziem w walce z na przykład oznakami fotostarzenia czy wiotką skórą pozbawioną witalności.

Archipelag Piękna

ul. Przygraniczna 4
60-457 Poznań

+48 660 615 020
kontakt@archipelagpiekna.pl

spokój i harmonia
kameralne warunki
wyjątkowe miejsce
w otoczeniu natury
menuarrow-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram