Blog

Na czym polega kriolipoliza Cooltech?

Mianem kriolipolizy określa się nieinwazyjną procedurę przeprowadzaną w ramach kosmetologii medycznej. Ma ona na celu redukcję tkanki tłuszczowej poprzez stosowanie niskich temperatur na określonych obszarach ciała. W efekcie uszkodzone w procesie zamrażania komórki tłuszczowe mogą zostać usunięte poza organizm.

Jak wygląda proces kriolipolizy?

Pacjent bądź pacjentka najpierw zgłasza się na konsultację z lekarzem lub kosmetologiem, aby określić, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Specjalista poddaje również ocenie obszar ciała, który ma zostać poddany kriolipolizie. Może to być na przykład brzuch, boczki, uda, bryczesy, ramiona czy podbródek.

Obszar zabiegowy jest dezynfekowany i przygotowywany do procedury. Podczas wykonywania kriolipolizy w Poznaniu nakłada się na skórę specjalną membranę, aby zabezpieczyć ją przed odmrożeniem, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny. Następnie głowica po zassaniu fałdu skóry, schładza tkankę tłuszczową do niskiej temperatury.

Głowica ma za zadanie schłodzić tkankę tłuszczową do temperatury -8 stopni Celsjusza, która jest wystarczająco niska, aby spowodować uszkodzenie komórek tłuszczowych, a jednocześnie na tyle wysoka, aby nie uszkodzić innych tkanek. Urządzenie utrzymuje niską temperaturę przez określony czas – zazwyczaj około 70 minut.

Po zakończeniu procesu chłodzenia obszar jest intensywnie rozmasowywany, aby jak najszybciej poprawić krążenie krwi, zniwelować uczucie odrętwienia Kosmetolog intensywnie rozmasowuje poddany zabiegowi obszar, aby pomóc w rozbiciu uszkodzonych komórek tłuszczowych i pobudzić proces eliminacji tłuszczu przez organizm.

Uszkodzone adipocyty – komórki budujące tkankę tłuszczową – są metabolizowane przez wątrobę i stopniowo usuwane z organizmu poprzez układ limfatyczny i nerki w ciągu 90 dni po przeprowadzeniu zabiegu. Proces ten odbywa się w sposób naturalny i bezbolesny.

Archipelag Piękna

ul. Przygraniczna 4
60-457 Poznań

+48 660 615 020
kontakt@archipelagpiekna.pl

spokój i harmonia
kameralne warunki
wyjątkowe miejsce
w otoczeniu natury
menuarrow-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram